5 ani de RoyalSoft | Agentie digitala completa

By: on December 20, 2019 Categories: Digital Marketing

Royalsoft agentie digitala

In luna Decembrie, Royalsoft a implinit 5 ani pe piata serviciilor digitale. Au fost 5 ani plini de provocari, in care businessul nostru a crescut odata cu businessurile clientilor nostri, ajungand la rezultate de care suntem mandri.

Povestea Companiei

Totul a inceput in urma cu cinci ani, atunci cand Gabriel si Ionut au decis sa transforme pasiunea lor pentru tehnologie si web design intr-un business stabil si scalabil, care sa ofere servicii digitale de calitate, nu numai pe plan local, in Constanta, ci pentru clienti din intreaga lume. Astfel, a luat nastere Royalsoft.

Initial, nucleul principal al companiei era reprezentat de serviciile de Web Design si Web & eCommerce Development. Pe parcurs am introdus in portofoliul nostru servicii de marketing online pentru ca in momentul de fata sa ne pozitionam in piata ca agentie digitala completa. In prezent, echipa noastra este formata din 10 membri care imbina strategia cu creativitatea pentru a livra proiecte de succes.

Pentru a pune la punct si a eficientiza procesele de munca, utilizam o platforma dedicata de management al proiectelor creata chiar de noi. Astfel, oferim posibilitatea clientilor nostri sa vada task cu task evolutia fiecarui proiect. Filozofia noastra este sa oferim servicii digitale de calitate printr-un mod de lucru eficient si transparent.

Principii si valori

Inca de la inceput, ne-am ghidat dupa niste valori puternice.

  • Calitate

Acesta este principiul de baza pe care ne construim businessul. Preferam sa fim sinceri de la inceput cu clientii nostri in ceea ce priveste costurile, pentru a ne asigura ca livram proiecte de calitate orientate catre rezultate. Este singura modalitate in care vom putea ramane competitivi pe piata serviciilor digitale.

  • Integritate

Sistemul nostru dedicat pentru managementul proiectelor ne ajuta sa oferim o perspectiva transparenta din toate punctele de vedere pentru clientii nostri. Toate deciziile pe care le luam sunt luate impreuna cu acestia, mereu in interesul lor si al businessurilor lor.

  • Parteneriat Durabil

Filozofia noastra este sa cream parteneriate pe termen lung. O relatie de business durabila se construieste in primul rand pe incredere.

  • Colaborare Eficienta

Incercam permanent sa livram ce am promis, respectand termenele stabilite si comunicand frecvent cu toti clientii.

 Royalsoft in cifre

Cu o fundatie solida si o strategie bine pusa la punct, rezultatele nu au intarziat sa apara. Iata cateva cifre dupa 5 ani de Royalsoft. 😊

royalsoft in cifre

Ce ne propunem pentru 2020?

Avem planuri mari pentru anul care urmeaza, ne dorim sa devenim un lider in oferirea de servicii digitale pe plan local. Vrem sa atragem oameni la fel de creativi si pasionati de tehnologie asemenea noua, pentru a dezvolta in continuare proiecte de succes.

Aplicatia gratuita de pontaj online, creata pentru companiile mici si mijlocii a fost foarte bine primita de public, in prezent fiind inregistrate peste 2000 de conturi. Acest lucru ne-a deschis apetitul pentru dezvoltarea de noi produse proprii.

In loc de concluzie, am ales sa expunem cateva cuvinte din partea membrilor echipei noastre referitoare la experienta lor de pana acum in cadrul companiei Royalsoft.

Gabriel – General Manager

In primul rand, vreau sa multumesc echipei pentru tot efortul depus in tot acest timp. Drumul a fost presarat cu provocari diverse carora le-am facut fata cu brio multumita implicarii de care au dat dovada colegii mei.

Planul pentru 2020 este sa devenim un lider pe piata serviciilor digitale, pastrand cele 4 valori dupa care ne-am ghidat pana acum. De asemenea, ne dorim si muncim foarte mult pentru a dezvolta in viitorul apropiat un produs propriu, un SaaS care se va adresa companiilor mici si mijlocii si le va ajuta sa isi eficientizeze procesele de munca.

Ionut – Lead Designer

In ultimii 5 ani, desi cu urcusuri si coborasuri, la Royalsoft ne-am dezvoltat pe plan profesional , dar si personal, mai mult decat as fi sperat la inceputul acestei aventuri.  Daca m-ar fi intrebat cineva atunci, ’Unde te vezi peste 5 ani?’, nu cred ca raspunsul meu s-ar fi apropiat macar de rezultatul de acum. Per total, sunt foarte multumit de evolutia noastra ca business, iar daca mentinem acest trend ascendant, vom ajunge, in scurt timp, un lider pe piata locala de servicii digitale.

Pe masura  ce trecem in 2020, noile tehnologii precum 5G vor conduce la schimbari rapide ale proceselor, conducand business-urile sa se bazeze din ce in ce mai mult pe software (software-driven), concentrandu-se tot mai mult pe client (customer-centric). Aceste schimbari determina adoptarea in masa de practici si tehnologii noi, necesare pentru implementarea schimbarilor, dar si pentru mentinerea si evolutia acestor trenduri.

Alex – Marketing Manager

Calatoria mea alaturi de Royalsoft a inceput acum 2 ani, timp in care am evoluat din toate punctele de vedere, alaturi de o echipa ambitioasa care se extinde pe zi ce trece. Am descoperit oameni pasionati de munca lor, creativi si orientati spre rezultate si performanta.

Avem numeroase proiecte pe care ne dorim sa le punem in practica anul urmator, dar cel mai important lucru este sa ne imbunatatim continuu modul de lucru si sa continuam consolidarea unei echipe puternice.

Bogdan – Senior Developer

Lucrez de 4 ani la Royalsoft unde am gasit colegi pasionati de cod, cooperanti si dispusi mereu sa ne ajutam reciproc in evolutia noastra profesionala.

Este ceva deosebit sa lucrezi intr-un astfel de mediu alaturi de colegi cu varste apropiate si cu acelasi tel: DIGITAL EXCELLENCE.

Da un share daca ti-a placut articolul

Share on Facebook Share Share on Twitter Share Share on Linkedin Share